GŁÓWNE ZADANIA:
- Opracowanie Analizy Obszaru Funkcjonalnego - analizy zostaną przeprowadzone zgodnie z metodologią wyznaczania obszarów funkcjonalnych. Analiza obejmie: diagnozę i delimitację obszaru funkcjonalnego , określenie powiązań pomiędzy JST wchodzących w skład obszaru funkcjonalnego, określenie kryteriów wyznaczenia zasięgu obszaru funkcjonalnego, określenie szczegółowych obszarów współpracy pomiędzy JST. Działanie będzie miało charakter zintegrowany, będzie dotyczyło wszystkich JST obszaru funkcjonalnego.
- Opracowanie analiz i ekspertyz służących przygotowaniu studium wykonalności dla inwestycji planowanych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 wraz z wytycznymi do aktualizacji MPZP - uzgodnienie optymalnego wariantu szlaku wodnego, dla którego opracowana zostanie dokumentacja – wybór wariantów dla I etapu (z 22 opracowanych w koncepcji), analiza ekonomiczna uwzględniająca warianty założeń technicznych wraz z planem rozwoju obszaru funkcjonalnego w kontekście wykorzystania szlaku wodnego oraz wytycznymi do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, analiza stosunków wodnych.
- Przygotowanie dokumentacji przyrodniczej, służącej przygotowaniu inwestycji, które mają być realizowane wspólnie w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 - w ramach działania przygotowana zostanie inwentaryzacja przyrodnicza, która na obszarze partnerstwa, skupi się na identyfikacji stanu i wartości poszczególnych elementów przyrodniczych, co w dalszej perspektywie pozwoli na prognozę wpływu na środowisko planowanego szlaku wodnego . Opracowana dokumentacja będzie punktem wyjścia do przeprowadzenia postępowania oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i ubieganie się o środki unijne na realizację przedsięwzięcia w ramach perspektywy unijnej 2014-2020.
- Opracowanie dokumentów strategicznych dla obszaru współpracy JST w ramach obszaru funkcjonalnego - w ramach niniejszego projektu partnerzy planują wypracować i przyjąć strategię współpracy na rzecz budowy nowej drogi wodnej. Jej celem jest współpraca w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego, która umożliwi rozwój zintegrowany tj. spójną wizję rozwoju obszaru, uwzględniającą różne aspekty rozwoju i potrzeb lokalnych, zmierzającą do poprawy jakości życia społeczności lokalnej. Przygotowanie i zaktualizowanie strategicznych i operacyjnych dokumentów, w ramach realizacji niniejszego projektu, pozwolą realizować działania inwestycyjne kształtujące struktury przestrzenne, z utrzymaniem wysokiej jakości środowiska przyrodniczego i walorów krajobrazowych, zgodnie z celami i zasadami KPZK. Samorządy wypracują wspólne projekty rozwojowe, mające znaczenie dla całego obszaru funkcjonalnego oraz przyczyniające się do powstania przestrzeni, o korzystnych warunkach funkcjonowania dla mieszkańców, inwestorów, podmiotów gospodarczych i turystów.
2014-10-25 20:50 Opublikował: Administrator